Hoitokoti Kangaskartano Oy

Kokkolantie 659, 44740 KEITELEPOHJA
Puh. 044 2810 869

E-mail: kaarina.kangaskartano@outlook.com
E-mail: sami.kangaskartano@outlook.com

Hoitokoti Kangaskartano Oy

Hoitokoti Kangaskartano sijaitsee Keski-Suomessa, Viitasaaren Keitelepohjassa. Kun haluat päihdekuntoutukseen tai haluat ohjata asiakkaasi meille, lue ensin tämä ja ota sitten yhteyttä. Tutustu myös henkilökuntaamme!

Hoitokoti Kangaskartano Oy

Kokkolantie 659

44740 Keitelepohja

Puh. 044 2810 869

kangaskartano@kangaskartano.com

 

Ahonkartanon asumisyksikkö

Isoahontie 24 A 2

44500 Viitasaari

puh. 050 408 3455

aho@kangaskartano.com

 

Sertifikaatit

 

Henkilökunta

Sami Karjalainen, toimitusjohtaja
Ohjaaja
Sairaanhoitaja (AMK)
Lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyö
Hygieniapassi
sami.karjalainen@kangaskartano.com

 

 

 

Kaarina Karjalainen, yrittäjä ohjaaja sairaanhoitaja (AMK), mielenterveys- ja päihdetyö

Kaarina Karjalainen, yrittäjä
Ohjaaja
Sairaanhoitaja (amk)
Kongnitiivnen lyhytpsykoterapia
Mindfulness -ohjaaja
Postiivinen kognitiivinen terapia
Nada, korva-akupunktion käyttö päihde- ja mielenterveystyössä
Korvaushoidon perusteet
Lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyö
Hygieniapassi
kaarina.karjalainen@kangaskartano.com

 

 

 

 

 

 

 

Marjut Kivinen
Kuntoutuksesta vastaava ohjaaja
sosionomi, palveluohjaus (amk)
Mielenterveys- ja päihdetyön asiantuntijuus -erikostumisopinnot (amk)
Nada, Korva-akupunktion käyttö päihde- ja mielenterveystyössä
Hygieniapassi
marjut.kivinen@kangaskartano.com
puh. 050 4122 959

Paula Junikka
Laskutus
Ruoka- ja hygieniavastaava
Kasvuun johtamisen koulutusohjelma, Suomen Toimitusjohtajakoulu
Catering-alan perustutkinto
Hygieniapassi
paula.junikka@kangaskartano.com

Kimmo Tarvainen
Markkinointi
Ohjaaja
Lähihoitaja mielenterveys- ja päihdetyö
Nada, korva-akupunktio päihde- ja mielenterveystyössä
Hygieniapassi
kimmo.tarvainen@kangaskartano.com

Kielo Salojärvi
Ohjaaja
Sairaanhoitaja
Hygieniapassi
Siivousteknikko
kielo.salojarvi@kangaskartano.com

Riina Lehtinen
Ohjaaja
Lähihoitaja mielenterveys- ja päihdetyö
Lähihoitaja, sairaanhoito ja huolenpito
Nada, korva-akupunktion käyttö päihde-ja mielenterveystyössä
Hygieniapassi
Työsuojelun / Työturvallisuuden perehdytyskoulutus

Reet Rebane
Ohjaaja
Lähihoitaja
Hieroja
Nada, korva-akupunktio päihde- ja mielenterveystyössä

Jukka Kauppi
Ohjaaja
Lähihoitaja, vanhustyö
Avekki
Hygieniapassi

Teemu Makkonen
Ohjaaja
Sairaanhoitaja
Lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyö
Tulityökortti

Kristina Tubli
ohjaaja
lähihoitaja

Jussi Tenhunen
Huoltotiimi
Työtoiminnan ohjaaja
Catering-alan perustutkinto, palveluvastaava
Tulityökortti
Hygieniapassi
puh. 040 5529 696 klo. 8.00-15.00.

Tuomo Heiskanen
Ohjaaja
Lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyö
Lähihoitaja, vanhustyö
Kuntoutusavustaja
Avekki
Hygieniapassi

 

 

Joni Junikka
Huoltotiimi
Työtoiminnan ohjaaja
Levyseppähitsaaja
Tulityökortti
joni.junikka@kangaskartano.com
puh. 040 5529 030

 

 

 

 

Hannu Pentikäinen
Yleislääketieteen erikoislääkäri, päihdelääketieteen erityispätevyys

Navigaatio